Çocuklar İçin Yaz Etkinlikleri18 Haziran - 31 Temmuz 2018
Her Pazartesi, Salı, Çarşamba, PerşembeEğlenceli Teknoloji
Tarih/Saat: Pazartesi  11:00 – 13:00 
Eğitmen: Hüseyin Kınay
5 yaş ve üzeri Çocuklara Robincode Türkiye tarafından hazırlanarak verilecek olan bu eğitim Robincode’un Beyazgül Cad. Beyazköşk 25/3, Arnavutköy  adresindeki merkezinde verilecektir. Dersler minimum 5 katılımcıyla açılacaktır.

3 Boyutlu Nesne Modelleme
·      3D Modelleme Nedir, Desen, Doku ve Kamera
·      Sahneye nesne ekleme, çalışma düzlemi ve cetvel kullanma
·      Ürün Oluşturma

Sanal Gerçeklik Uygulaması Geliştirme
·      Sanal gerçeklik nedir, sanal gerçeklik kamerasının kavranması
·      3D modeller ile sanal gerçeklik ortamının kurulması
·      Sanal gerçeklik gözlüğü ile ortamın denenmesi ve yeniden düzenlenmesi

Ücret 180 TL + KDV ‘dir. 


Porselen Tabak Boyama
Tarih/Saat: Pazartesi 11:00 – 13:00
Eğitmen: Başak Erdemir
10 yaş ve üzeri çocuklar için uygulamalı Tabak Boyama atölyemizde; porselen kalemler ile hazır porselen tabakları desenlendiriyor, boyuyor ve 2 saatlik workshop'ın sonunda, çocukların hayal güçlerinden oluşan kendilerine özgü tasarımlarıyla şık ve keyifli bir duvar tabağı ortaya çıkarıyoruz.
Floripa Artworks’un yaratıcısı Başak Erdemir’le tabak boyamanın inceliklerini öğreteceğiz. Kullanılacak malzemeler Artkolik tarafından temin edilecektir. Dersler minimum 4 katılımcıyla açılacaktır.

Ücret günübirlik 150 TL + KDV olup, 4 ders için 530 TL + KDV olarak belirlenmiştir.

Giyilebilir Sanat
Tarih/Saat: Pazartesi 14:00 – 16:00 (7-10 yaş) & Salı 14:00 – 16:00 (11+ yaş)
Eğitmen: Fatima Yıldız Erkan
Tasarıma ilgi duyan çocuklarlar güzel vakit geçirip, kendi zevklerine göre seçecekleri desenleri, sabit tekstil boyası ile  ayakkabı ve bez çantaya uygulayıp giyilebilir sanat yapmayı hedefliyoruz. Dileyen, sevdiği düz baskısız beyaz tişörtünü, beyaz gömleğini,   jean ceketini veya  jean pantolonunu boyamak için getirebilir.  Bu programı bitirdikten sonra çocuklarımız, hayal ettikleri çeşitli desen tasarımlarını uygulayarak gerçeğe dönüştürebilecekler. Dersler 7-10 yaş ve 11+ yaş grupları için minimum 4 katılımcıyla açılacaktır.Bez ayakkabı ve diğer atölye malzemeleri Artkolik tarafından temin edilecektir.

Ücret günübirlik 200 TL + KDV olup, 4 ders için 680 TL + KDV olarak belirlenmiştir.

Seramik
Tarih/Saat: Salı 11:00 – 13:00
Eğitmen: Esra Ataman
7 yaş ve üzeri çocuklar için uygulamalı Seramik atölyemizde; çocukları seramik malzemesi kil ile tanıştırarak, şekillendirme yöntemlerinin gösterilmesi, verilen şekiller üzerine desen, baskı ve kazıma yöntemi ile çalışmalar yaparak çocukların kendi formlarını oluşturmalarını ve hayal güçlerini kullanmalarını sağlamayı hedefliyoruz. Seramiğin hazırlanma, kuruma, fırınlanma ve boyanma aşamasını deneyimleyeceğiz. Kullanılacak malzemeler Artkolik tarafından temin edilecektir. Dersler minimum 4 katılımcıyla açılacaktır.

Ücret günübirlik 150 TL + KDV olup, 4 ders için 530 TL + KDV olarak belirlenmiştir.  

Yaratıcı Drama
Tarih/Saat: Salı 11:00 – 12:00
Eğitmen: Berrin Politi de Bayar
Yaratıcı drama, doğuştan gelen yeteneklerin gelişimi, bireyin kendisini tanıması ve iç dünyasına ayna tutmasını sağlayan en önemli çalışmalardan biridir. Çocukların gelecekteki eğitim serüvenleri, meslek seçimleri ve toplumdaki rollerinin belirlenmesinde yaratıcı dramanın çok önemli bir yeri vardır. Yaratıcı drama, çocukların topluma uyum sağlama, kendilerini ve çevresindekileri tanıma, empati kurma, sosyalleşmelerine büyük katkı sağlar, takım ruhunu, hayal gücünü geliştirir, konsantrasyonu, dikkati yoğunlaştırır, kişinin kendini doğru biçimde ifade etmesini, sesini, bedenini doğru biçimde kullanmasını , karşısındaki kişileri ve durumları daha çabuk kavramasını sağlar. Çocuğun kendi potansiyelinin farkına varmasını, çok yönlü düşünmesini, olaylar arasında bağlantılar ve yeni ilişkiler kurmasını, özgüvenin gelişmesini, sorgulayıcı olmasını, çevresinde daha rahat diyalog kurmasını ve algılarının güçlenmesini sağlar. Katılımcıların davranışlarını geliştirir, kendilerini ifade edebilme becerilerini, dili doğru ve etkin kullanmalarını, konuşma, dinleme, anlatım ve yorumlama becerilerini geliştirir, sosyal ilişkilerini sağlamlaştırır. Yaratıcı drama, oynayarak öğretir, öğretirken eğlendirir, oynarken klasik eğitim klişelerinin tümünü kırar. Dersler, sahneleme kaygısı olmaksızın, 60 dakika, sadece oyunlardan oluşan bir program içinde yürütülecektir. İnteraktif bir ortamda kurgulanacak olan derslerde her hafta farklı kazanımlar sağlamak esas amaçtır. Yıl sonunda veliler son derse konuk olarak, tüm sene boyunca işlenen dersleri birlikte oynayarak, deneyimlerler. Katılım 7-12 yaş ile sınırlıdır. Dersler minimum 8 katılımcıyla açılacaktır.

Ücret günübirlik 150 TL + KDV olup, 4 ders için 480 TL + KDV olarak belirlenmiştir. 


Mozaik
Tarih/Saat: Çarşamba 11:00 – 13:00
Eğitmen: Serra Akıncı
7 yaş ve üzeri Çocuklar için uygulamalı mozaik atölyemizde; çocukları rengarenk cam ve boncuklarla bir araya getirerek eğlenceli, neşeli mozaik ürünler yapıyoruz. Çocuklar mozaiklerle favori kahramanlarını ya da en sevdikleri hayvanları, odalarına asabilecekleri figürler ve duvar süsleri haline getirebilecekler. Dersler minimum 4 katılımcıyla açılacaktır.

Ücret günübirlik 150 TL + KDV olup, 4 ders için 530 TL + KDV olarak belirlenmiştir. 

Dans
Tarih/Saat: Çarşamba 11:00-12:00 (7-9 yaş) , 12:15-13:15 (10-12 yaş), 13:30-14:30 (13+ yaş)
Eğitmen: Ece İnan
Katılımcılarımıza Street Jazz dansı öğretilecektir. Street Jazz, modern dans ve bale türlerine yönelik hareketleri de içine alarak ve kendine özgü hareketlerle birleşerek oluşan bir danstır. Müziğe uygun eğlenceli figürler ile birlikte dönüşler, denge ve duruş, stretching ve koordinasyon çalışmaları da vardır. Popüler şarkılardan oluşan koreografiler eşliğinde sergilenebilen jazz dansı, doğaçlamalarla pekiştirilmektedir. Ece İnan ile beraber gerçekleşecek dans dersleri çocukların keyif alıp eğlenecekleri bir zaman dilimi yaratma hedefindedir. Dersler minimum 8 katılımcı ile açılacaktır. 

Ücret günübirlik 100 TL + KDV olup, 4 ders için 350 TL + KDV olarak belirlenmiştir.

Yaratıcı Oyun Atölyesi
Tarih/Saat:
 Her Çarşamba 14:00-15:00 (6-8 yaş), 15:00-16:00 (10-12 yaş)
Eğitmen: Sibel Akdeniz
Tüm sanat disiplinlerinden faydalanarak bireyin varolan potansiyelini, yetenek ve hiçbir şekle sokmadan herkesin farklılığının bilincinde olduğu ama ‘öz’ de ‘aynı’ olduğunu bilerek.
Çünkü bilinir ki her birey dünyaya öz’e yakın olarak gelir.

Ücret günübirlik 175 TL (KDV Dahil) olup, 4 ders için 565 TL (KDV Dahil) olarak belirlenmiştir.

Resim
Tarih/Saat: Perşembe 11:00-12:00 (5-7 yaş), 12:15 – 13:15 (8-12 yaş)
Eğitmenler: Ecem Yüksel
Çocuklar için uygulamalı resim atölyemiz; çocukların farklı malzemelerle çalışabileceği, formları, renkleri, sanatı yakından tanıyabilecekleri keyifli derslerden oluşuyor. 5-7 yaş ve 8-12 yaş grupları için bu eğlenceli derslerimiz farklı konuları kapsıyor. Üçgen formlar, daireler, rastgele çizgiler ve bol bol renkle, Afrika maskeleri yaptığımız dersimizde; akrilik boyalar ve bolca hayal gücü oluyor. Henri Matisse ilhamlı kolaj dersimizde; Henri Matisse'in cut-out tekniğiyle yaptığı kolajlardan ilham alarak onun formlarını kendi renklerimizle boyayıp, yeni ve bize özel kompozisyonlar oluşturuyoruz. Mini-Dev Müze dersimizde ise; müze çerçeveleri içerisine ünlü ressamlar gibi tuval üzerine akrilik boyayla, kendi resimlerimizi yapıyoruz. Bazen sanat tarihine, çokça da kendi içimize dönerek müzelik resimler üretiyoruz. Ardından çocukları, istekleri ve kabiliyetleri doğrultusunda özgür bırakılarak; ders içerisinde her çocuğun (eğer isterse) yönlendirmeyle kendi üretimini yaptığı bir format izliyoruz. Bu atölyemizde sanat tarihinden, çağdaş sanattan örneklerle çocukların estetik algılarını güçlendirerek; eğlenceyi ve resim yapmayı biraz daha anlamlı hale getirmek amaçlanmakta. Çünkü bütün çocuklar zaten resim yapar; bu, onların en temel ifade biçimlerinden biridir, onu biraz daha farkına vararak yaptırmak genel amacımız... Kullanılacak malzemeler Artkolik tarafından temin edilecektir. Dersler minimum 4 katılımcıyla açılacaktır.

Ücret günübirlik 100 TL + KDV olup, 4 ders için 350 TL + KDV olarak belirlenmiştir.

Karikatür Otoportre
Tarih/Saat: Perşembe 14:00 – 16:00 
Eğitmen: Fatima Yıldız Erkan
7 yaş ve üzeri çocukların eğlenceli bir şekilde kendi otoportrelerini oluşturması hedeflenmektedir.
Çocuklar sevimli karikatürlerin nasıl yapıldığını öğrenecek, bir yandan da aynaya bakarak kendi karikatür portrelerini yapacaklar. Karikatürleri süsleme kısmında ise hayal gücümüz devreye girecek. Katılımcılarımız hem kendilerini özgürce ifade etmiş, hem de kişisel gelişimlerine katkı sağlamış olacaklar. Dersler Minimum 4 katılımcıyla açılacaktır.Kullanılacak malzemeler Artkolik tarafından temin edilecektir.

Ücret günübirlik 100 TL + KDV olup, 4 ders için 350 TL + KDV olarak belirlenmiştir*Çocuklar etkinliklerimize katılırken, ebeveynlerini binamızın teras katındaki Teras Cafe&Pattiserie'mizde misafir etmekten mutluluk duyarız.

 
Çocuklar İçin Yaz Etkinlikleri Çocuklar İçin Yaz Etkinlikleri Reviewed by Artkolik on Haziran 08, 2018 Rating: 5
Blogger tarafından desteklenmektedir.