Seminer: Koleksiyon Yapmanın ABC’si


Eğitmen: Melis Terzioğlu
Tarih: 11 Ekim 2018
Süre: Tek Gün
Saat: 18:30 – 20:30
Ücret: 295 TL (KDV Dahildir)
*Öğrenci belgesiyle gelenlere %20 öğrenci indirimi uygulanmaktadır.

Bilgi ve kayıt için egitim@artkolik.biz ve 0212 257 1000 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

İnsan, doğası gereği meraklı ve sahip olma güdüsü yüksek bir varlık. 2000’li yıllarla birlikte, sanat hepimizin hayatında daha da görünür hale gelip, daha çok yer almaya başladı. Sahip olma arzusunun sanata yansıması sonucunda bugün dünyada çok fazla sayıda koleksiyon mevcut.

Bu koleksiyonlar nasıl oluşturuluyor? Bu koleksiyonlar için çok fazla para gerekli mi? Ya da sadece para yeterli mi? “Toplayıcı” ile “koleksiyoncu” neden farklı kavramlar? Sahip olunan eser sayısı ne kadar önemli? Peki bugün daha yolun başında olan birinin dikkat etmesi gereken noktalar neler?

Bu seminerde, hem çeşitli koleksiyonlara hem de farklı koleksiyon yapma yöntemlerine ve modellerine değinerek, yukarıdaki soruların ve nicelerinin cevaplarını irdeleme imkanımız olacak. Ve bol sıfırlı rakamların havada ucuştuğu, günümüz sanat piyasasında koleksiyon yapmanın ne kadar mümkün olup olmadığını anlamaya çalışacağız.

Melis Terzioğlu:
Liseyi Robert Kolej’de bitirdikten sonra, Skidmore College ve Christie’s Education in Paris’te sanat tarihi ve Fransız edebiyatı üzerine çift anadalda eğitim gördü. 2001’de Yapı Kredi Kültür Merkezinde çalışmaya başladı, bunu sırasıyla Proje4L-Güncel Sanat Müzesi, Galeri Nev İstanbul ve Egeran Galeri takip etti. 4 senedir bağımsız sanat danışmanlığı hizmeti veren Melis, 17 senedir kültür-sanat çalışanı, tüketicisi ve takipçisi. 
Seminer: Koleksiyon Yapmanın ABC’si Seminer: Koleksiyon Yapmanın ABC’si Reviewed by Artkolik on Eylül 04, 2018 Rating: 5
Blogger tarafından desteklenmektedir.