Dinler Tarihi ve Kıyaslamalı Din Seminerleri


Sunan: Tendu Meriç
Tarih: Her Çarşamba
Süre: 4 Hafta
Saat: 10:30-13:30 

Seminerlerimizde Tevrat ve Zebur’da anlatılan Eski Ahit Peygamberleri, İncil'in Yeni Ahid bölümünde anlatılan İsa Peygamber; onun Havarilerinin öyküsü ve Yeni Ahid’in yazılışının ve bir araya getirilişinin hikayesi anlatılacak; İsa'nın insanlığa temelde “ne söylediği” felsefi bir perspektiften bakılarak incelenecektir.

Ardından Hazreti Muhammed’in yeni Kutsal Kelamı ''Kuran''ın getirişi anlatılacak ve reform görmüş, aydınlanmış bir İslam gelenek örneği olarak, Anadolu Tasavvufu'ndan bahsedilecektir.

Amaç, bütün bu dini geleneklerin ve kültürlerin insanoğluna indirildiği zamanın ve yerin bilinç düzeyine göre hazırlandığı için farklıymış gibi göründüğünü, oysa tek ve aynı kaynaktan geldikleri için birbirini tamamlayan ve bütünleyen bilgiler olduğunu göstermektir.

Seminerlerimizin her biri 4 haftadan oluşmaktadır. İncil, Kuran ve Tevrat 3 ayrı workshop olmak üzere toplam 12 hafta sürmektedir. 4 haftalık ücretler 450 TL + KDV'dir.


*Ayrıca İslam'la ilgili Dinler Tarihi Ansiklopedisi'nden derleme bir fotokopi kullanacağız; arzu edenler başlarken alabilirler.

Kayıt için egitim@artkolik.biz'e müracaat edebilirsiniz.  
Dinler Tarihi ve Kıyaslamalı Din Seminerleri Dinler Tarihi ve Kıyaslamalı Din Seminerleri Reviewed by Sebla Tanık on Mart 18, 2018 Rating: 5
Blogger tarafından desteklenmektedir.