The Force Is Strong With This One


Riccardo Mayr'ın, Pasadena'daki Gallery 30 South'da düzenlediği yeni sergisi “Religious Paintings of the Expanded Galaxy / Genişletilmiş Galaksinin Dini Tabloları” ile kült bilim kurgu serisi “Star Wars / Yıldız Savaşları” filmlerinin karakter ve görsellerini, dini sanat tarihi tablolarına taşıyor.

Gallery 30 South, Mayr'ın çalışmaları için şunları söylüyor: “Bu projenin amacı, 17. ve 18. yüzyıl orijinal tablolarını, Star Wars serisinden günümüzün kurgusal element ve karakterleriyle bir araya getirmek. Bunu yaparken, dini inanç, etik ve ahlak kurallarını, başarılı bir bilim kurgu filminin nesilsel etkileşimi içerisindeki, çok yönlü gerçekliğe gömülü post-modern bir paradigmada sunuyoruz.”

The Long Lost Hologram Message

Galeri sözcüzü, orijinal tabloların çoğu zaman, yüzlerce yıl boyunca arşivsel prensibi ve yeterliliği olmayan depolama alanlarında çürümeye terk edildiğini anlatıyor. Restorasyon maliyetleri göz önünde bulundurularak, göreceli değerlerinin artması da düşünüldüğünde, bu projenin yalnızca çağdaş pop ile eski çağlardan kalma klasik eserlerin bir araya getirilmesinden öte, sanat koruma elementleri ve yeni ilişkiler yaratmak üzerine de olduğundan bahsediyor.

Unreasonable Threat of a Contemplative

Riccardo Mayr, serisinde İsviçreli ressam Franz Kaisermann (1765 – 1833) ve İtalya'daki Ferraro Okulu'nun Rönesans dönemi sanatçılarının eserleri üzerine çalışıyor. Sonuçlar o kadar keskin ve iyi yerleştirilmiş ki bazı izleyiciler, bilim kurgu unsurlarının resimlerin orijinal görünüşünü yansıttığını düşünebilirler. Sanatseverlerin ve “Star Wars” hayranlarının yanı sıra, serinin ünlü yönetmenleri J.J. Abrams ve George Lucas'ın da dikkatine değer bir sergi olduğu muhakkak.


Arc od Constantine and Star Destroyer

Manchild

Neoclassical Landscape with Cloud City

Remote Training at Sichar's Well

Castle St. Angelo with Imperial AT-AT Walker
The Force Is Strong With This One The Force Is Strong With This One Reviewed by Artkolik on Ocak 12, 2018 Rating: 5
Blogger tarafından desteklenmektedir.