Çocuklar İçin Stop Motion Film Atölyesi


Eğitmen: Uğur Kaya
Ders Tarihi: 17 Şubat 2018
Süre: 1 Gün
Saat: 11:30 - 14:00
Yaş Aralığı: 8 - 11 Yaş

Ücret: 250 TL + KDV

Çocukların hayal güçlerini el yapımıyla süsleyerek, kısa video çalışmalarına dönüştürebilecekleri stop motion atölyemizde ilk olarak bir senaryo kurgulayarak, senaryoda geçen sahne veya sahneleri yaratacağız. Ardından senaryodaki kahramanların minik heykellerini yaparak, stop motion'ın oynatma ve fotoğraflama süreciyle devam edeceğiz. İki gün art arda gerçekleşecek atölyenin sonucunda, her çocuğun elinin değmiş olacağı kısa bir film çalışması oluşturulacak.

Çocukların teknolojiyi doğru kullanarak, üretim aracına dönüştürebilmelerini hedefleyen ve hayal gücünü farklı bir deneyimle körükleyen bu atölyemizin sonunda, küçük bir çizgi film ortaya çıkacak. Çocuklar İçin Stop Motion Atölyesi'nin katılımcı sayısı 12 kişiyle sınırlıdır.

*Stop Motion: Üç boyutlu objeleri hareket edermiş gibi gösteren bir animasyon türü. Kamerayı sabitleyip, objenin her hareketinin fotoğrafının tekrar tekrar çekilmesiyle yaratılan bir çizgi film.


Kayıt için egitim@artkolik.biz'e müracaat edebilirsiniz.  
Çocuklar İçin Stop Motion Film Atölyesi Çocuklar İçin Stop Motion Film Atölyesi Reviewed by Artkolik on Ocak 15, 2018 Rating: 5
Blogger tarafından desteklenmektedir.