6. Dilek Sabancı Tiyatro Festivali Başladı

Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarının düzenlenlediği, çeşitli üniversitelerin tiyatro gruplarının sahne alacağı festival törenle başladı.

Prof. Dr. Mustafa Şahin, Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarında düzenlenen törende yaptığı konuşmada, festivalin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

"Konservatuvarımız, sanatın, özellikle sahne sanatlarının hemen hemen her alanında çok değerli sanatçılar ve çok değerli akademisyenler yetiştirmiştir. Bu tesisin oluşmasında Sabancı ailesinin, özellikle Dilek Sabancı hanımefendinin çok önemli katkıları bulunmaktadır. Kendilerine tekrar çok teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Prof. Dr. Mustafa Şahin, üniversite olarak tiyatroya, sanata ve sanatçıya önem verdiklerini vurguladı.

Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı tiyatro ekibince, "Çöplük" adlı tiyatro oyunu sahnelendi. Oyun, izleyicilerden yoğun alkış aldı.

05-09 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek festival kapsamında çeşitli üniversitelerden tiyatro grupları oyunlarını ücretsiz olarak seyirciyle buluşturacak.
6. Dilek Sabancı Tiyatro Festivali Başladı 6. Dilek Sabancı Tiyatro Festivali Başladı Reviewed by Artkolik on Kasım 07, 2018 Rating: 5
Blogger tarafından desteklenmektedir.