Gezi: 6. Uluslararası Çanakkale Bienali ''Troya’dan Assos’a Kültür Rotası''


Rehber: Nükhet Everi
Acenta: Düş Patikası 
 İstiklal Cd.Katip Mustafa Çelebi Mh. Meşelik Sok. Sekban Han No:6/5
 Beyoğlu 
Tur Tarihi: 05 – 07 Kasım 2018  
Süre: 2 Gece 3 Gün
Ücret: 1600 TL

Bilgi ve kayıt için egitim@artkolik.biz ve 0212 257 1000 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.
Tur Detayı Hakkında; 

1. Gün  İstanbul >> Çanakkale
Misafirlerimiz ile Anadolu ve Avrupa yakasından belirtilen duraklardan hareket ile Tekirdağ üzerinden Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Gelibolu da serbest öğlen yemeğimizi aldıktan sonra Çanakkale’ye geçiyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Otele yerleşmenin ardından Çanakkale'yi detaylı olarak keşfediyoruz. Çanakkale’de çeşitli, çok güzel ve özel mekânlara dağılmış olan yerli ve yabancı sanatçıların katılımıyla gerçekleşen Troya konulu ve "Geçmişten Önce, Gelecekten Sonra" isimli 6. Çanakkale Bienali'ndeki eserleri görüyoruz. Gezimizin ardından otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi Çanakkale'nin en güzel restoranı olan Yalova Restoran'da alıyoruz.

Konaklama Oteli: Akol Otel

2. Gün Çanakkale >> Assos
Sabah kahvaltımızın ardından valizlerimizle otelimizden ayrılıyor ve keşfiyle birlikte dünya tarihini değiştiren ve UNESCO'ya girişinin 20. yılını kutladığı bugünlerde Troya yılı da ilân edilen Troya ören yerini geziyoruz. Ardından Troya Müzesi'ni görüyor ve 6. Çanakkale Bienali için yerleştirilmiş olan eserleri de inceliyoruz. Troya'nın hemen yakınında bulunan ve OPET Arkeoköy projesi kapsamında çalışmaların yürütüldüğü Tevfikiye Köyü'nü görüyor ve 6. Çanakkale Bienali kapsamında yer alan sanatçıların burada sergilenen eserlerini de görüyoruz. Yol üzerinde Troya - Assos arasında hayata geçirilmekte olan kültürel miras ve kültürel kimliğin korunması amaçlı "Troya Kültür Rotası" adlı büyük projenin önemli birkaç yürüyüş noktasını yürüyecek ve bu proje kapsamına giren köyleri ziyaret edeceğiz. Yol üzerinde vereceğimiz serbest öğle yemeği molamızın ve Doğu Roma İmparatorluğu için başkent seçimi sürecinde İstanbul ile yarışan Aleksandria Troas Antik kentinin ziyaretinin ardından Assos'a yolumuza devam ediyor ve Assos'ta otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama ve Akşam yemeği: Assos Nazlıhan Otel

3. Gün Assos >> İstanbul
Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve Assos Antik kentini ziyaret ediyoruz. Assos'un ardından Korubaşı Köyü'nü ziyaret edip orada ilginç bir rotada kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Ardından Helenistik dönemin kehanet merkezlerinden biri olan Apollon Smintheon antik kentinin ziyaretinin ardından dönüş yoluna geçiyoruz, serbest öğle yemeği molamız yolda ve İstanbul'a dönüşe geçiyoruz.
Ücrete Dahil Olan Hizmetler: 
•​Uzman Rehberlik Hizmeti (Rehber: Nükhet Everi)
•​1 Gece Çanakkale Akol Otelde Konaklama 
•​1 Gece Assos Nazlıhan Otelde Konaklama 
•​2 Kahvaltı
•​2 Akşam Yemeği (1 Akşam Yemeği Assos’ta Otelimizde, 1 Akşam Yemeği Çanakkale Yalova Restoran’da Alınacaktır)
•​Programda Belirtilen Tüm Geziler
•​Tur Boyunca Konforlu ve Klimalı Araçla Ulaşım
•​Tüm Otoban ve Otopark Ücretleri
•​Zorunlu Seyahat Sigortası
•​Araç İçi İkramlar
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler: 
•​Öğlen Yemekleri
•​Yemeklerinde Alınacak İçecekler
•​Otel Ekstraları ve Kişisel Harcamalar
•​Programda Belirtilmeyen Her Türlü Hizmet
•​Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Hareket Noktaları ve Saatleri:
Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi: Saat 06:30
Mecidiyeköy Ziraat Bankası: Saat 07:00
İncirli Ömür Plaza: Saat 07:30

Ücretler minimum 14 kişilik grup için geçerlidir.

Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir..

Ulaşımlarımız kişi sayısına göre en konforlu araçlar ile sağlanmaktadır.
19 Kişilik: Mercedes Sprinter
27 Kişilik:  İsuzu Novo Lux
46 Kişilik:  Mercedes Travego

Ödeme ile ilgili Banka Bilgileri :
DÜŞ PATİKASI TURİZM ORGANİZASYON TAŞ.VE HAB.HİZ.LTD.ŞTİ.
GARANTİ BANKASI GALATASARAY ŞUB TÜRK LİRASI HESABI
HESAP NO 068-6294700
IBAN  TR06 0006 2000 0680 0006 2947 00

Kredi Kartı ile Ödeme için TIKLAYIN

Nükhet Everi
İstanbul’da doğdu. Avusturya Lisesi ve Viyana Üniversitesi’nden sonra bir müddet Küba’da yaşadı ve Küba’da çalışan ilk Türk kadını oldu.
2002-2015 yılları arasında TUREB (Turist Rehberleri Birliği) bünyesinde İRO (İstanbul Rehberler Odası) Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. “Mardin Çalışma Komisyonu” kurucusu ve başkanıdır. 
2013 yılında E Yayınları’ndan yayınlanan “Mardin / Güneş Ülkesi” isimli rehber kitabı, 2014 yılında ABD Harvard ve Princeton Üniversiteleri, Kanada McGill Üniversitesi ile ABD Congress Library tarafından başvuru kitabı olarak kabul edildi. 2014’te SKAL tarafından verilen “SKALİTE Turizmde Kalite” ödülünü “Mardin / Güneş Ülkesi” kitabıyla “En İyi Turizm Yayını” kategorisinde kazandı.
2014’te E Yayınları’ndan “Sarayın Dehlizlerinde” adlı romanı yayınlandı.
2015 yılında “SKALİTE Turizmde Kalite” ödüllerinin ikincisini bu sefer “Yılın Rehberi” kategorisinde kazandı.
2017 yılında Yeşilköy Rotary Kulübü tarafından “Meslekte Üstün Hizmet Ödülü”ne lâyık görüldü.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde ünlü yönetmenler Beklan Algan, Josef Szayna ve Eugenio Barba ile çalıştı. Bu süreçte iki tiyatro oyunu, bir uzun metraj film senaryosu yazdı, çeşitli söyleşileri yayınlandı.
Radyo programlarında Türkiye şehirlerini tanıttı. Fotoğraf sergileri açtı.
Kültürel Mirası Koruma Derneği’nin (KMKD) kurucu üyelerinden olup, Türkiye’deki Süryani Kültür Mirası üzerine çalışmalar ve araştırmalar yapmaktadır.
Milliyet Gazetesi Cumartesi Eki’nde “Sırt Çantam” adlı köşesinde seyahat yazıları yazan Nükhet Everi, bildiği Almanca, İngilizce, İspanyolca, Latince, Eski Yunanca, Bizans Grekçesi, Yunanca ve Ermenice dillerinin yanı sıra Mezopotamya bölgesindeki araştırmaları için Mardin Artuklu Üniversitesi’nde Süryanice ve Arapça öğrenmektedir


Gezi: 6. Uluslararası Çanakkale Bienali ''Troya’dan Assos’a Kültür Rotası'' Gezi: 6. Uluslararası Çanakkale Bienali ''Troya’dan Assos’a Kültür Rotası'' Reviewed by Sebla Tanık on Ekim 04, 2018 Rating: 5
Blogger tarafından desteklenmektedir.