Tango Atölyesi


Eğitmen: Taçlan Özüm Erk / Burak Öncel 
Tarih: 15 Ekim 2018 itibariyle 
Süre: Her Pazartesi 
Saat: 19:00– 20:30
Ücret: 2 kişi tek ders 210 TL, aylık ders 1000 TL  (KDV Dahil)
            Tek kişi tek ders 140 TL, aylık ders 560 TL (KDV Dahil)
            Öğrenci belgesiyle gelenlere %20 indirim uygulanacaktır

Bilgi ve kayıt için egitim@artkolik.biz ve 0212 257 1000 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Tango Atölyemiz Başlangıç seviyesi olarak başlayacak olup, dersler molasız 1 saat, mola ile 1 saat 15 dakika sürecektir. Tango çift kişilik bir dans olması nedeniyle katılımcıların eşli gelmesi daha uygun olup tek kişi gelecek katılımcılarımızın öncesinde bizi bilgilendirmesi durumunda kendilerine eş ayarlaması yapılmaya çalışılacaktır. Başlangıç Seviyesi 12 Hafta , 3 kurdan oluşmaktadır. 

1. Kur
-Ders 1: Temel Yuruyus, Ritm, Tutus
-Ders 2: Yonler ve Cizgisel adimlar, “Baldoza”
-Ders 3: Temel besikler ve yon degistirmeler
-Ders 4: Tangonun temel 8lisi, “Kros”

2.Kur
-Ders 5: Pivotlar ve “Ocho” giris
-Ders 6: On ve geri ocholar
-Ders 7: Kros cikislari ve paradalar
-Ders 8: “Sandwich”

3.Kur
-Ders 9: Temel “Barrida”lar
-Ders 10: “Gancho” giris
-Ders 11: “Giro”nun temel prensipleri
-Ders 12: Basit giro varyasyonlari
Başlangıç seviyesini tamamlayanlar Orta seviye derslere devam edebilirler.
Atölyemiz en az 5 çift sayısına ulaşıldığında açılacaktır.

Burak Öncel
İzmir Ekonomi Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Burak Öncel dans hayatına 8 yaşında Halk Dansları ile başladı. Zeybek başta olmak üzere 12 yıl boyunca farklı yörelerin halk danslarını yaptı ve 2002 yılında katıldığı yarışmada yıldızlar kategorisinde Türkiye şampiyonu oldu. 2010 yılında Ekonomi Üniversitesi Dans Kulübü’ne katılarak Ozan Fırat (Altango Dans Stüdyosu) ve Berna Külahçı eğitmenliğinde Arjantin Tango‘ya başladı. 2 yıl süresince Arjantin Tango’ nun temel dinamiklerini öğrendi ve Ekonomi Üniversitesi Dans Kulübü sahne gösterilerinde aktif rol aldı. 2012 yılında Macit Şirin (İzmir Dance & Sport) ile çalışmaya başladı. Macit Şirin’in asistanlığını yaptığı dönemde Tango’nun analitik yönünü anlama ve önemli dinamiklerini keşfetme şansı buldu. Aynı yıl dersler vermeye başladı ve 2 yıl boyunca kendi dansında yaratıcılık ile müzikaliteyi ön planda tutarak gelişimine devam etti.  
2013 yılının başlarında partneri Taçlan Özüm Erk ile çalışmaya başladı. 2013 yılının sonlarına doğru partneri ile birlikte Buenos Aires’e gitti ve burada Arjantin Tango’nun tarihi, kültürü, müziği hakkında eğitimler aldı. Tango Salon, Milonguero ve Sahne türlerinde önemli isimlerden dersler alarak kendi tarzını oluşturma sürecinde önemli adımlar attı. Javier Rodriguez, Julio Balmaceda & Corina De La Rosa, Octavio Fernandez, Sebastian Achaval, Silvio la Via, Max Van De Voorde & Solange Acosta, Fernando Garcia & Sol Cerquides, Pablo Giorgini & Noelia Coletti  çalıştığı en önemli ustalardır.

Taçlan Özüm Erk
Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi Moda Tasarım Bölümü’nde tamamladıktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Nottingham Trent Üniversitesi Sanat Okulu’nda aldığı eğitimlerle Tekstil ve Moda Tasarımı yüksek lisans programından mezun oldu. Görsel sanatlara ve sahne sanatlarına olan ilgisi çocukluk yıllarında başladı. İlk olarak 6 yaşında Ulusoy Bale’de klasik bale eğitimine ve daha sonra ilkokul yıllarında solfej derslerine başlayarak İzmir Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosu’na katıldı. Üniversite yıllarında Anadolu Üniversitesi Dans Topluluğu’na katılarak (2006) başta Arjantin Tango olmak üzere; Latin Dansları, Jazz, Modern Dans eğitimleri aldı. Tangoya tutkuyla bağlanıp sevmesinde Ebru-Alemdar Sungar çiftinin ve Çiğdem Lekesiz’in önemli katkıları oldu. Bu dönem çalışmaları daha çok sahne gösterilerine yönelik olup, daha sonra 2008 yılında Ozan Fırat ile (İzmir-Altango) çalışmaya başlayarak Arjantin Tango üzerine yoğunlaştı.  Asistanlık yaptığı 2 sene boyunca  Arjantin Tango’nun teknik temelleri, Tango müziği, partnerler arası iletişim, kadın-erkek rolleri gibi konularda kendini geliştirdi. 2010 yılında Altango Dans Stüdyosu ve Raksan Dans Studyosu’nda dersler vermeye başladı. 2012 yılında Buenos Aires’e giderek Arjantin Tango kültürü, müziği ve stilleri ile ilgili konularda eğitim aldı. 2012 ve 2013 yıllarında Macit Şirin ile İzmir Dance and Sport bünyesinde profesyonel eğitimine devam etti. Beden farkındalığı ve dinamikler konusunda kendini geliştirdi ve dersler verdi.
2013 yılının başlarında partneri Burak Öncel ile çalışmaya ve Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde gösteriler yapmaya başladı. 2013 yılının sonlarına doğru Buenos Aires’e giderek Tango Salon, Milonguero ve Sahne türlerinde ün yapmış önemli ustalardan dersler aldı. Moira Castellano, Cecilia Garcia, Virginia Pandolfi ve Corina de La Rosa gibi kendi tekniğinde uzmanlaşmış önemli kadın eğitmenlerle çalıştı. Bu dönem çalışmaları teknik gelişiminde büyük rol oynadı.
Tango Atölyesi Tango Atölyesi Reviewed by Sebla Tanık on Eylül 21, 2018 Rating: 5
Blogger tarafından desteklenmektedir.