Çocuklar İçin Yaratıcı DramaTarih: 2 Haziran 2018
Süre: Tek Gün
Saat: 12:00 - 13:00
Ücret: 150 TL + KDV

Yaratıcı drama, doğuştan gelen yeteneklerin gelişimi, bireyin kendisini tanıması ve iç dünyasına ayna tutmasını sağlayan en önemli çalışmalardan biridir. Çocukların gelecekteki eğitim serüvenleri, meslek seçimleri ve toplumdaki rollerinin belirlenmesinde yaratıcı dramanın çok önemli bir yeri vardır. Yaratıcı drama, çocukların topluma uyum sağlama, kendilerini ve çevresindekileri tanıma, empati kurma, sosyalleşmelerine büyük katkı sağlar, takım ruhunu, hayal gücünü geliştirir, konsantrasyonu, dikkati yoğunlaştırır, kişinin kendini doğru biçimde ifade etmesini, sesini, bedenini doğru biçimde kullanmasını , karşısındaki kişileri ve durumları daha çabuk kavramasını sağlar. Çocuğun kendi potansiyelinin farkına varmasını, çok yönlü düşünmesini, olaylar arasında bağlantılar ve yeni ilişkiler kurmasını, özgüvenin gelişmesini, sorgulayıcı olmasını, çevresinde daha rahat diyalog kurmasını ve algılarının güçlenmesini sağlar. Katılımcıların davranışlarını geliştirir, kendilerini ifade edebilme becerilerini, dili doğru ve etkin kullanmalarını, konuşma, dinleme, anlatım ve yorumlama becerilerini geliştirir, sosyal ilişkilerini sağlamlaştırır. Yaratıcı drama, oynayarak öğretir, öğretirken eğlendirir, oynarken klasik eğitim klişelerinin tümünü kırar.

Dersler, sahneleme kaygısı olmaksızın, 60 dakika, sadece oyunlardan oluşan bir program içinde yürütülecektir. İnteraktif bir ortamda kurgulanacak olan derslerde her hafta farklı kazanımlar sağlamak esas amaçtır. Yıl sonunda veliler son derse konuk olarak, tüm sene boyunca işlenen dersleri birlikte oynayarak, deneyimlerler.

Berrin Politi De Bayar
1974 yılında İstanbul’da doğmuştur. Şişli Terakki Lisesi’ni bitirdikten sonra, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Devlet Konservatuarı Opera Ana Sanat Dalı Müzikal bölümünden mezun olmuştur. Çeşitli liselerde drama, dans ve oyunculuk eğitimi vermiş, etkinlik öğretmeni olarak çalışmış, ve çeşitli dernek, kuruluş ve okullarda Türkçe, İngilizce oyun ve müzikallerin yönetmenliğini yapmıştır. Profesyonel olarak Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda “Delidolu”, “Anlat Şehrazat”, Devlet Opera ve Balesi’nde “Fındıkkıran” operetlerinde ve Dormen Tiyatrosu’nda “Şarkılar Susarsa” müzikallerinde oynamış, televizyonlarda “Kara Melek”, “Sonradan Görmeler” , “Hırsız”, “Son Söz Sevginin” gibi dizilerde rol almıştır. 2014’de İstanbul Drama Sanat Akademisi’nde Yaratıcı Drama Liderlik Sertifikası ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde “Pedagojik Formasyon” alarak , çocuklar için yaratıcı drama ve gençler için drama çalışmalarına yoğunlaşmıştır. Şuan hala Açı Okulları, Hisar okulları ve Uöml okullarında drama ve müzikal derslerinde öğretmenliğe devam etmektedir.NOT:  2 Haziran tarihinde yapılacak tek günlük dersimizin ardından, 18 Haziran'da 4 haftalık ''Yaratıcı Drama'' atölyemiz başlayacaktır. Bilgi için egitim@artkolik.biz
Çocuklar İçin Yaratıcı Drama Çocuklar İçin Yaratıcı Drama Reviewed by Sebla Tanık on Mayıs 26, 2018 Rating: 5
Blogger tarafından desteklenmektedir.