Performansın Öncülerinden Joan Jonas


Genç sanatçıların kahramanı olan ve geçtiğimiz elli yıl boyunca sanatın sınırlarını zorlayan, performans ve videonun öncülerinden Joan Jonas'ın İngiltere'deki en büyük sergisi Tate Modern'de gerçekleşecek.

İngiltere'de düzenlenen şimdiye kadarki en büyük Jonas sergisi, Londra'daki Tate Modern ve Münih'teki Haus der Kunst tarafından organize ediliyor. Sergide 1960'ların sonlarından itibaren üretilen erken eserlerin yanı sıra, iklim değişikliği ve soyun tükenmesi gibi temalarla ilgili yeni enstalasyonlar da gösterilecek. 14 Mart - 5 Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek sergide, “Organic Honey”, “The Juniper Tree” ve “Reanimation” gibi simgesel değer taşıyan ünlü enstalasyonları da görmek mümkün.

Tate Modern'de ilk kez, Starr Cinema'daki film gösterimlerinden, Tanks alanındaki enstalasyonlara kadar, müzenin bütün galerileri tek bir sanatçının işlerine ayrılarak; deneysel bir sanatçı için, deneysel bir sergi tasarlanacak.

Joan Jonas ayrıca “BMW Tate Live Exhibition: Ten Days Six Nights / BMW Tate Canlı Sergisi: On Gün Altı Gece” programının bir parçası olarak, diğer sanatçılarla birlikte canlı performans sergileyecek.
Performansın Öncülerinden Joan Jonas Performansın Öncülerinden Joan Jonas Reviewed by Artkolik on Ocak 23, 2018 Rating: 5
Blogger tarafından desteklenmektedir.