Heykel Atölyesi


Eğitmen: Ömer Tunca
Tarih: Her Cuma
Süre: 4 Hafta
Saat: 10:30
Ücret: 945  TL (KDV Dahil)

Heykel sanatını derinlemesine inceleyeceğimiz bu dersimizde; heykelin geçmişten günümüze tarihine ve örneklerine değinerek, heykel yapma teknikleri ve malzemeleri hakkında bilgileneceğiz. Uygulamalı derslerimiz sayesinde farklı malzeme ve tekniklerle heykel yapma metotlarını deneyimleyebileceğiz.
Antik Yunan'daki örneklerini inceleyerek başlayacağımız heykel atölyemizde, kalıplarına kadar kendimiz çıkardığımız ve ürettiğimiz heykellerimizle günümüze geleceğiz.

Heykele Giriş:
Heykel sanatı nedir? Heykel sanatının geçmişten günümüze tarihi ve örnekleri. Heykel yapma teknikleri, malzemeleri hakkında bilgilendirme.

Uygulama:
Heykel eğitiminin temel eğitimlerinden biri sayılan modelaj (kilden modelleme) tekniği üzerinden yapılacak çalışmalar. Farklı malzeme ve tekniklerle heykel yapma metotları.
Antik Yunan büst heykelleri üzerinden yapılacak reprodüksiyon büst ve detay çalışmaları. Antik Yunan figüratif heykelleri ve rölyefleri üzerinden yapılacak reprodüksiyon çalışmaları.
Figür yorumlama kompozisyon dersleri.
Kavramsal konular üzerinden soyut heykel uygulamaları.
Heykel çevre dersleri:
Kamusal alana yerleştirilmiş heykeller hakkında bilgilendirme dersleri ve örnekleri.
Kamusal alana heykel uygulama projeleri.
Kalıp alma ve döküm teknikleri:
Kalıp alma ve döküm teknikleri hakkında bilgilendirme. Ders içerisinde yapılmış heykellerin kalıbının alınıp dökümünün yapılması.

*Öğrenci belgesiyle gelenlere %20 öğrenci indirimi uygulanmaktadır.

Kayıt için egitim@artkolik.biz'e müracaat edebilirsiniz.

Heykel Atölyesi Heykel Atölyesi Reviewed by Sebla Tanık on Temmuz 05, 2018 Rating: 5
Blogger tarafından desteklenmektedir.