Çocuklar İçin Resim AtölyesiEğitmen: Ecem Yüksel
Gruplar ve Tarihler:
4 - 7 Yaş Grubu / Her Salı / 16:00 - 17:00
8 - 11 Yaş Grubu / Her Perşembe / 16:30 - 18:00

Ücretler:
4 - 7 Yaş Grubu İçin 4 Haftalık Paket: 380 TL + KDV
8 - 11 Yaş Grubu İçin 4 Haftalık Paket: 460 TL + KDV

Çocuklar için uygulamalı resim atölyemiz; çocukların farklı malzemelerle çalışabileceği, formları, renkleri ve sanatı yakından tanıyabilecekleri keyifli derslerden oluşuyor.

Küçük yaş grupları için bu eğlenceli derslerimiz farklı konuları kapsamakta: Üçgen formlar, daireler, rastgele çizgiler ve bol bol renkle, Afrika maskeleri yaptığımız dersimizde; kötü ruhlardan arınıp Afrika sanatından ilham alan dev resimler yapıyoruz. Bu dersimizin başrolünde; akrilik boyalar ve bolca hayal gücü yer alıyor.

Henri Matisse İlhamlı Kolaj dersimizde; Henri Matisse'in cut-out tekniğiyle yaptığı kolajlardan ilham alarak onun formlarını kendi renklerimizle boyayıp, yeni ve bize özel kompozisyonlar oluşturuyoruz.
Mini-Dev Müze dersimizde ise; müze çerçeveleri içerisine ünlü ressamlar gibi tuval üzerine akrilik boyayla, kendi resimlerimizi yapıyoruz. Bazen sanat tarihine, çokça da kendi içimize dönerek müzelik resimler üretiyoruz.

Ardından çocuklar, istekleri ve kabiliyetleri doğrultusunda özgür bırakılarak; ders içerisinde her çocuğun (eğer isterse) yönlendirmeyle kendi üretimini yaptığı bir format izliyoruz.

Bu atölyemizde sanat tarihinden, çağdaş sanattan örneklerle çocukların estetik algılarını güçlendirerek; eğlenceyi ve resim yapmayı biraz daha anlamlı hale getirmek amaçlanmakta. Çünkü bütün çocuklar zaten resim yapar; bu, onların en temel ifade biçimlerinden biridir, onu biraz daha farkına vararak yaptırmak genel amacımız...

Kayıt için egitim@artkolik.biz'e müracaat edebilirsiniz.

Çocuklar İçin Resim Atölyesi Çocuklar İçin Resim Atölyesi Reviewed by Sebla Tanık on Aralık 10, 2017 Rating: 5
Blogger tarafından desteklenmektedir.